Δευτέρα, 24 Ιουνίου 2013

Αποτελέσματα και Νικητές του 5ου RFU FESTIVAL

Ένα ακόμα αγωνιστικό τουρνουά του RFU FESTIVAL έφτασε στο τέλος του με τους πιο συναρπαστικούς τελικούς ever. Να ευχαριστήσουμε θερμά όλες τις ομάδες, περισσότερες από κάθε άλλη φορά, για τη βοήθεια και την κατανόηση σε όποιο πρόβλημα και αλλαγή ζευγαριών/χρόνου προέκυψε. Για τα όσα συνέβησαν όλο το τριήμερο θα τοποθετηθούμε αναλυτικά με ανακοίνωσή μας σε λίγες μέρες. Μέχρι τότε απολαύστε τα αποτελέσματα και τους νικητές.

Πρωταθλητές στο ποδόσφαιρο αναδείχθηκαν πανάξια οι κωλόφαρδοι, αλλά μπαλαδόροι και με το πιο πρωτότυπο και γραφικό όνομα ομάδας, ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ (ακόμα περιμένουμε την αφιέρωση στη Γραμματεία...) -αφού σε δύο ματς δεν εμφανίστηκε ο αντίπαλός τους κάτι που ίσως άλλαζε το ρου της ιστορίας. Ωστόσο, η φοβερή ανατροπή στο τελευταίο λεπτό του τελικού, όπου με δύο συνεχόμενα γκολ γύρισαν το σε βάρος τους 1-2, κάνει τη ανατροπή της Μάντσεστερ το '99 να μοιάζει με ανέκδοτο και θα μείνει χαραγμένη ανεξίτηλα στο μυαλό κάθε οπαδού του κακού ποδοσφαίρου. Τα συγχαρητήρια μας και στους φιναλίστ NAVAJO ANTIFA που πρωταγωνίστησαν ακόμα μία φορά προσφέροντας πλούσιο θέαμα και αρτιστίκ φάσεις με την μπάλα κάτω και πάνω.

Πρωταθλητές στο μπάσκετ αναδείχθηκε επιτέλους η ιστορική ομάδα της COPA CABANA που κατάφερε να λυγίσει το ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ, το οποίο θύμισε παλιά καλή σκληροτράχηλη Λιμόζ. Σε έναν τελικό με οπαδούς και των δύο ομάδων, αντίθετα από ό,τι συμβαίνει στα ελληνικά γήπεδα, πρυτάνευσε η ψυχραιμία, η σωστή διαχείριση των αμφισβητούμενων φάσεων και τα ξέφρενα πανηγύρια στο τέλος.

Ακολουθούν αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Ίσως κάποια σκορ να είναι λάθος. Συγχωρείστε μας...

Επεξηγήσεις:
bold = η ομάδα που προκρίθηκε στην επόμενη φάση
α.α = άνευ αγώνος γιατί δεν εμφανίστηκε ο αντίπαλος
(...) = τα πέναλτι που έκριναν τους ισόπαλους αγώνες.

Παρασκευή 24/6


18:30:  "Φάση των 64" στο ποδόσφαιρο 5χ5  (Α') (διάρκεια αγώνα: 7 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΓΚΟΡΡΙΑ
ΣΑΝ ΔΙΑΟΥΛΙ
1-1 (1-0)
2
ΜΠΕΛΤΣΑ
TARACOON
0-0 (1-2)
3
AMIGOS
STREFI FC 
1-2
4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΘΥΡΑ 9 ΟΜΟΝΟΙΑΣ
4-0
5
PRO 420
DOGIA
0-1
6
TROLLIGANS
SANTA ΧΙΟΝΙΑ
0-0 (1-0)
7
ROSSONERI
ΑΝΤΙΜΠΥΡΑΚΛΗΣ
0-3
8
ΜΠΥΡΑΚΛΗΣ
ΜΠΑΡΤΣΑΛΙΩΜΑ
3-0
9
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
ΑΜΠΑΛΟΙ
2-1
10
ΧΩΡΙΣ ΔΟΝΤΙΑ
ΣΑΛΙΧΑΜΙΖΙΤΣ
0-1
11
GANBARE
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ
1-2
12
PASA ΡΕ
ΑΝΤΙ ΜΟΝΤΕΡΝ
4-0
13
ΠΛΑΤΕΙΑ BOYS
ΡΑΓΙΟ 1917
3-0
14
RUDE BOYZ ILISIAKOS
ΤΟ ΜΑΡΟΥΛΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ
α.α.
15
ΕΡΓΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
ΜΠΑΛΕΣ
1-1 (2-1)
16
HIGH TEBELITIES
ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ
α.α.
17
ΓΑΜΩΣΑΥΡΟΣ F.C. 
ΓΚΟΥΡΟΥ
2-1
18
ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ
ALCOLETTI BOYS
0-5
19
ΟΜΟΝΟΙΑ
Η ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ
1-0
20
LIOPESI FANS
ΜΠΑΡΜΠΕΡΗΔΕΣ
1-1 (3-2)
21
SKATONES
NOUS SOMMES PINIX
1-1 (3-2)
22
ΛΙΘΕΑΚΑ
ΝΕΚΡΟΝΙΑ
0-1
23
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΜΑΥΡΑ ΕΛΑΦΙΑ
4-0
24
ΧΤΙΚΙΑΡΗΔΕΣ
REBELS 9
α.α.
-
---


18:30:  Προκριματική φάση στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 9 πόντους). Στην επόμενη φάση πέρασαν άνευ αγώνος κάποιες ομάδες και θα παίξουν μεταξύ τους το Σάββατο. Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων της Παρασκευής θα διασταυρωθούν μεταξύ τους το Σάββατο.


ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΤΡΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ
F.A.R. (Football Against Racism)
4-9
2
WEST SIDE BOYS
ΑΜΠΑΛΟΙ
2-9
3
B.A.R. (Basketball Against Racism)
BACK PICK
9-3
4
BLACK HAWKS
NO FOUL
4-9
5
ΜΑΥΡΟΚΟΚΚΙΝΙΑ
ESCO
9-2
6
ΕΡΓΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
ΤΑ ΚΟΥΡΤΙΝΟΞΥΛΑ
0-9
7
CONVIXION
ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
2-9
8
ΣΟΥΠΑ ΣΤΑΡΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-
9-3
9
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
ΤΡΑΛΩΝΑΠΕ
9-5
10
TSALFALOS
PRIMERO DE MAYO
6-9
11
ΠΕΛΙΑ TEAM
ΑΣΧΕΤΟΙ
6-9
12
ΠΟΝΗΡΕΣ ΣΑΛΟΥΦΕΣ
ΑΙΑΣ ΚΩΛΟΠΕΤΙΝΙΤΣΑΣ
6-9
13
COPA CABANA
ΙΛΙΣΙΑ
9-7
14
TRINITY
TARACOON
9-0
15
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΚΑΠΝΙΚΑΡΕΑΣ 
SANTAREOI
7-9
16
ΝΤΑΜΑΡΙ BC
BLOODY MARY
8-9



Σάββατο 25/6



16:30:  "Φάση των 64" στο ποδόσφαιρο 5χ5 (Β') (διάρκεια: 5 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
25
F.A.R. (Football Against Racism)
WEST SIDE BOYS
0-0 (3-2)
26
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
ΑΝΘΙΣΜΕΝΕΣ ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ
2-0
27
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
INDYMEDIA TROLLS UNITED 
δεν εμφανίστηκαν
28
35 ΑΝΩ
LOS SAPLAURAS
0-0 (1-0)
29
COPA CABANA
PROLS AND PROUD
0-2
30
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-
PGE INDIANS
0-0 (2-1)
31
STILL HATE THATCHER 
NAVAJO ANTIFA 
1-3
32
BARBARIANS
DYNAMO
0-0 (0-1)

16:30:  Φάση των 32 στο μπάσκετ 3χ3  (νικητής: στους 7 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
F.A.R. (Football Against Racism)
BLOODY MARY
7-4
2
ΑΜΠΑΛΟΙ
SANTAREOI
1-7
3
B.A.R. (Basketball Against Racism) 
TRINITY
1-7
4
NO FOUL
COPA CABANA
0-7
5
ΤΑ ΚΟΥΡΤΙΝΟΞΥΛΑ
ΑΣΧΕΤΟΙ
δεν εμφανίστηκαν
6
ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
PRIMERO DE MAYO
7-6
7
ΣΟΥΠΑ ΣΤΑΡΣ
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
7-5
8
ΜΑΥΡΟΚΟΚΚΙΝΙΑ
ΑΙΑΣ ΚΩΛΟΠΕΤΙΝΙΤΣΑΣ
7-5
9
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
TROLLIGANS
7-4
10
PASA ΡΕ
ΣΙΚΑΓΟ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ
7-5
11
LIOPESI FANS
GANBARE
α.α.
12
SKATONES
PGE INDIANS
3-7
13
NAVAJO ANTIFA
ΝΕΚΡΟΝΙΑ
7-0
14
HIGH TEBELITIES
PERISTERI UBER ALLES
2-7
15
REMAL MADRID
ΣΒΟΥΠΟΤΝΙΚ
7-4
16
ΣΑΛΙΧΑΜΙΖΙΤΣ
PRO 420
α.α.

17:30:  "Φάση των 32" στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 4 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
ΧΤΙΚΙΑΡΗΔΕΣ
α.α.
2
ΣΑΛΙΧΑΜΙΖΙΤΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
α.α.
3
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ
ΝΕΚΡΟΝΙΑ
0-2
4
PASA ΡΕ
SKATONES
1-0
5
ΠΛΑΤΕΙΑ BOYS
LIOPESI FANS
0-0 (1-0)
6
ΤΟ ΜΑΡΟΥΛΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ
0-2
7
ΕΡΓΑΤΟΣΑΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
ALCOLETTI BOYS
0-0 (1-0)
8
HIGH TEBELITIES
ΓΑΜΩΣΑΥΡΟΣ F.C.
0-2
9
ΓΚΟΡΙΑ
DYNAMO
0-0 (1-2)
10
TARACOON
STREFI FC
0-2
11
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-
1-1 (0-1)
12
35 ΑΝΩ
NAVAJO ANTIFA
0-1
13
DOGIA
ΟΙΚΟΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ PROLS & PROUD
0-0 (2-0)
14
TROLLIGANS
Νικητής 27
α.α.
15
ΑΝΤΙΜΠΥΡΑΚΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
0-0 (1-2)
16
ΜΠΥΡΑΚΛΗΣ
F.A.R. (Football Against Racism)
0-1

18:30:  "Φάση των 16" στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 7 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
F.A.R. (Football Against Racism)
ΣΟΥΠΑ ΣΤΑΡΣ
1-7
Β
SANTAREOI
ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
6-7
Γ
TRINITY
Νικητής 6
α.α.
Δ
COPA CABANA
ΜΑΥΡΟΚΟΚΚΙΝΙΑ
7-4
Ε
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
PRO 420
2-7
ΣΤ
PASA ΡΕ
REMAL MADRID
7-6
Ζ
LIOPESI FANS
PERISTERI UBER ALLES
0-7
Η
PGE INDIANS
NAVAJO ANTIFA
2-7



Κυριακή 26/6


19:00:  "Φάση των 16" στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 5 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
F.A.R. (Football Against Racism)
1-1 (2-1)
Β
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
0-2
Γ
ΝΕΚΡΟΝΙΑ
TROLLIGANS
2-0
Δ
PASA ΡΕ
DOGIA
αποκλείστηκαν λόγω κακής διαγωγής
Ε
ΠΛΑΤΕΙΑ BOYS
STREFI FC
0-2
ΣΤ
OMONOIA
NAVAJO ANTIFA
0-1
Ζ
ΕΡΓΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-
α.α.
Η
ΓΑΜΩΣΑΥΡΟΣ FC
DYNAMO
0-0 (1-2)


19:00:  Προημιτελική φάση στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 9 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
I
ΣΟΥΠΑ ΣΤΑΡΣ
NAVAJO ANTIFA
9-2
II
ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
PERISTERI UBER ALLES
9-3
III
TRINITY
PASA ΡΕ
9-4
IV
COPA CABANA
PRO 420
9-1

20:00:  Προημιτελική φάση στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 5 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
I
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
Νικητής Δ
α.α.
II
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΝΕΚΡΟΝΙΑ
2-0
III
NAVAJO ANTIFA
STREFI FC
1-1 (3-2)
IV
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΩΒΑΔΕΣ -1-
DYNAMO
0-0 (2-0)

20:00:  Ημιτελική φάση στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 9 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
ΣΟΥΠΑ ΣΤΑΡΣ
ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
8-9
Β
TRINITY
COPA CABANA
3-9

21:00:  Ημιτελική φάση στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 7 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
1-0
Β
NAVAJO ANTIFA
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-
3-1

21:30:  Τελικός μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 11 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
COPA CABANA
9-11

22:00:  Τελικός ποδοσφαίρου 5χ5 (διάρκεια: 14 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
NAVAJO ANTIFA
3-2

Κυριακή, 23 Ιουνίου 2013

ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

Αύριο το φεστιβάλ ξεκινάει στις 17:30. Αυτό σημαίνει ότι στις 17:00 πρέπει να βρίσκεστε εκεί για να δηλώσετε συμμετοχή. 

Τα πρώτα παιχνίδια που θα γίνουν είναι τα εξής:

για την ολοκλήρωση της "φάσης των 32" στο ποδόσφαιρο:
ΑΝΤΙΜΠΥΡΑΚΛΗΣ - ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
ΜΠΥΡΑΚΛΗΣ - FAR
DOGIA - 35ΑΝΩ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - NAVAJO ANTIFA
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ 1 -  PROLS & PROUD

Θα ακολουθήσει η φάση των 16 στο ποδόσφαιρο, αλλά με τροποποιημένο πρόγραμμα για να μην παίξουν κολλητά οι ομάδες. Έπειτα, θα γίνουν όλα με τη σειρά που είναι και στο πρόγραμμα.

Σάββατο, 22 Ιουνίου 2013

Ανακοίνωση για τη συνέχεια του φεστιβάλ

Εξαιτίας συνθηκών και λόγων που θα εξηγηθούν την ερχόμενη εβδομάδα, πήραμε την απόφαση το φεστιβάλ να συνεχιστεί στο Λόφο του Στρέφη (Εξάρχεια), με τροποποιημένο πρόγραμμα σε σχέση με τα τουρνουά αλλά και για τις λοιπές εκδηλώσεις.  


Λόγω τεχνικών δυσκολιών που είναι αδύνατο να επιλυθούν σε μια μέρα, σας καλούμε όλους στις 3 το μεσημέρι να στήσουμε όλοι μαζί το φεστιβάλ έτσι ώστε στις 4 να ξεκινήσουν οι αγώνες. "ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ" ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΟΛΕΣ, ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΤΛ. ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ. 
(Κάναμε την  μικρή προβολή της Παρασκευής και του Σαββάτου,ενώ είχαμε και μουσική κατά τη διάρκεια των αγώνων)



ΥΓ. Δεν θα συμμετάσχουμε στο γαϊτανάκι σχολίων και ψιθύρων για τα χθεσινά γεγονότα. Θα τοποθετηθούμε εν ψυχρώ και αναλυτικότατα.

Παρασκευή, 21 Ιουνίου 2013

Το EVENT της βραδιάς του Σαββάτου

Sensi Tom



O old john ,είναι selector-micman στο Ιrie Action soundsystem,έχει κάνει 2 δίσκους σε συνεργασία με τους outspoken brothers από ελλάδα με συμμετοχές από Τζαμαϊκανούς τραγουδιστές.
To Ιrie Action είναι soundsystem στα "τζαμαϊκανικά" πρότυπα,βασίζεται στον roots ήχο των 70ς & στο dj style.
Ο sensi tom είναι selector-παραγωγός του prophecy records,με ένα 12ιντσο βινύλιο που ηχογραφήθηκε στην αγγλία μια παραγωγή του bunnington judah με αρκετές συμμετοχές μουσικών ,ηχογραφήθηκε στο Leeds της Aγγλίας & κλείνει ένα χρόνο από την δημιουργία του label.Το 12ρι κυκλοφόρησε τον Οκτώβριο & η  δουλειά του Sensi Tomαλλα & τα δισκάκια των Irie Action υπάρχουν σε δισκάδικα σε αρκετά μέρη του κόσμου μιας κι είναι δουλειές που έχουν παιχτεί σε αρκετά top soundsystems ,γενικώς είναι δυο άνθρωποι σημαντικοί στον χόρο της reggae.


Πέμπτη, 20 Ιουνίου 2013

Η ταινία-ντοκιμαντέρ του Σαββάτου "Μπάλα από τον τόπο σου"

Το Σάββατο έχουμε προγραμματίσει να δείξουμε την ταινία - ντοκιμαντέρ "Μπάλα από τον τόπο σου". Περί τίνος πρόκειται; Δείτε το τρέιλερ και θα καταλάβετε. Τα υπόλοιπα το Σάββατο γύρω στις 9 το βράδυ.

To Trailer:


Το πρόγραμμα των αγώνων (μικρές αλλαγές σε ονόματα και διασταύρωση ζευγαριών)

Αγαπητοί συμμετέχοντες και αγαπητές συμμετέχουσες, 
παρακάτω θα δείτε το αναλυτικό και τελικό πρόγραμμα των αγώνων (αλλά και του τριημέρου γενικώς) όπως προέκυψε από την κλήρωση (δεν χρησιμοποιήθηκαν κρύα μπαλάκια ούτε υπήρξαν χρηματισμοί προς την γραμματεία εξ όσων γνωρίζουμε!). 

Θα παρακαλούσαμε να είστε συνεπείς στις ώρες που έχουν ανακοινωθεί. 

Οι ασυνεπείς θα αποκλείονται πάραυτα για να μην κάνουμε λάστιχο τα χρονικά όρια. 

Να δείξετε τον απαραίτητο σεβασμό και αλληλεγγύη για να κυλήσει το τριήμερο ομαλά και μέσα στα καθορισμένα χρονικά πλαίσια.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής δεν πρόκειται να αλλάξει, εκτός και αν υπάρχει ανάγκη.
Ανάλογα με τις ομάδες που θα προκρίνονται στην επόμενη φάση θα υπάρξουν σίγουρα αλλαγές στο πρόγραμμα  του Σαββάτου και της Κυριακής για τις ομάδες που θα παίζουν και 5χ5 και 3χ3, έτσι ώστε να έχουν τον απαραίτητο χρόνο ξεκούρασης σε περίπτωση που παίζουν απανωτά ματς.
Η οποιαδήποτε αλλαγή θα γίνεται την προηγούμενη ημέρα, θα ανακοινώνεται εδώ αλλά και στις ομάδες όσο το δυνατόν νωρίτερα.

Όσοι δηλώσατε συμμετοχή, αλλά χρειαστεί (για οποιοδήποτε λόγο) να την ακυρώσετε, παρακαλείστε να ειδοποιήσετε με ένα e-mail μέχρι την Παρασκευή στις 10 το πρωί.

Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση και ο χειρότερος ας κερδίσει!

ΥΓ. Χρηματισμός της γραμματείας για ευνοϊκότερη μεταχείριση θα γίνεται δεκτός μόνο από τη "Φάση των 16" και έπειτα.
ΥΓ2. Με μαύρα γράμματα θα είναι οι ομάδες που προκρίνονται στην επόμενη φάση. Σε παρένθεση θα είναι το σκορ των πέναλτι που έκριναν τον αγώνα.




Παρασκευή 24/6

18:00:  Όλοι οι συμμετέχοντες (σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ) παρακαλούνται θερμά να βρίσκονται στο Πάρκο Ελευθερίας (στα μπασκετάκια), στη Νέα Ιωνία, για να δηλωθούν παρουσίες και να μην έχουμε καθυστερήσεις.

18:30:  "Φάση των 64" στο ποδόσφαιρο 5χ5  (Α') (διάρκεια αγώνα: 7 λεπτά)


ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΓΟΡΡΙΑ
ΣΑΝ ΔΙΑΟΥΛΙ

2
ΜΠΕΛΤΣΑ
ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

3
AMIGOS
STREFI FC 

4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
MAIRADONA

5
PRO 420
DOGIA

6
TROLLIGANS
SANTA ΧΙΟΝΙΑ

7
ROSSONERI
ΑΝΤΙΜΠΥΡΑΚΛΗΣ

8
ΜΠΥΡΑΚΛΗΣ
ΜΠΑΡΤΣΑΛΙΩΜΑ

9
ΤΣΙΠΙΝ ΒΙΡΛΙΟΥ
ABORIGINALS

10
ΧΩΡΙΣ ΔΟΝΤΙΑ
ΣΑΛΙΧΑΜΙΖΙΤΣ

11
GANBARE
F.A.R. 2
12
PASA ΡΕ
ΑΝΤΙ ΜΟΝΤΕΡΝ

13
ΠΛΑΤΕΙΑ BOYS
ΡΑΓΙΟ 1917

14
RUDE BOYZ ILISIAKOS
ΤΟ ΜΑΡΟΥΛΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ

15
ΕΡΓΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
ΜΠΑΛΕΣ

16
HIGH TEBELITIES
ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

17
ΓΑΜΩΣΑΥΡΟΣ F.C. 
ΓΚΟΥΡΟΥ

18
ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ
ALCOLETTI BOYS
19
ΟΜΟΝΟΙΑ
Η ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ

20
LIOPESI FANS
ΜΠΑΡΜΠΕΡΗΔΕΣ

21
SKATONES
NOUS SOMMES PINIX

22
ΛΙΘΕΑΚΑ
ΝΕΚΡΟΝΙΑ

23
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΜΑΥΡΑ ΕΛΑΦΙΑ

24
ΧΤΙΚΙΑΡΗΔΕΣ
REBELS 9

-
---


18:30:  Προκριματική φάση στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 9 πόντους). Στην επόμενη φάση πέρασαν άνευ αγώνος κάποιες ομάδες και θα παίξουν μεταξύ τους το Σάββατο. Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων της Παρασκευής θα διασταυρωθούν μεταξύ τους το Σάββατο.


ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
ΤΡΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ
F.A.R.

2
WEST SIDE BOYS
ΑΜΠΑΛΟΙ

3
BASKETBALL AGAINST RACISM
BACK PICK

4
BLACK HAWS
NO FOUL

5
ΜΑΥΡΟΚΟΚΚΙΝΙΑ
ESCO

6
ΑΝΩΡΙΜΟΙ
ΤΑ ΚΟΥΡΤΙΝΟΞΥΛΑ

7
CONVIXION
CHICAGO BULLYS

8
ΣΟΥΠΑ STARS
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-

9
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
ΤΡΑΛΩΝΑΠΕ

10
TSALFALOS
PRIMERO DE MAYO

11
ΠΕΛΙΑ TEAM
REAL GANG OF FOUR
12
ΠΟΝΗΡΕΣ ΣΑΛΟΥΦΕΣ
ΑΙΑΣ ΚΩΛΟΠΕΤΙΝΙΤΣΑΣ

13
COPA CABANA
ΙΛΙΣΙΑ

14
TRINITY
BLOODY MARY

15
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΚΑΠΝΙΚΑΡΕΑΣ 
SANTAREOI

16
ΝΤΑΜΑΡΙ BC
ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

21.00: Ανοιχτή κουβέντα: «Στο γήπεδο με την εμφάνιση της ομάδας ή με την μπλούζα του
συνδέσμου;»

22:45: Προβολή ταινίας μικρού μήκους: "Τσέλσι - Μπαρτσελόνα"

23.00: Προβολή ταινίας: "Το θαύμα της Βέρνης"



Σάββατο 25/6

16:00:  Όλοι οι συμμετέχοντες (σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ) παρακαλούνται θερμά να βρίσκονται στο Πάρκο Ελευθερίας (στα μπασκετάκια), στη Νέα Ιωνία, για να δηλωθούν παρουσίες και να μην έχουμε καθυστερήσεις.


16:30:  "Φάση των 64" στο ποδόσφαιρο 5χ5 (Β') (διάρκεια: 7 λεπτά)


ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
25
F.A.R.
WEST SIDE BOYS

26
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ
ΘΥΡΑ 9 ΑΘΗΝΑΣ

27
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
INDYMEDIA TROLLS UNITED 

28
35 ΑΝΩ
LOS SAPLAURAS

29
COPA CABANA
PROLS AND PROUD

30
ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ -1-
PGE INDIANS

31
STILL HATE THATCHER 
NAVAJO ANTIFA 

32
BARBARIANS
DYNAMO

16:30:  Φάση των 32 στο μπάσκετ 3χ3  (νικητής: στους 9 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
Νικητής 1
Νικητής 16

2
Νικητής 2
Νικητής 15

3
Νικητής 3
Νικητής 14

4
Νικητής 4
Νικητής 13

5
Νικητής 5
Νικητής 12

6
Νικητής 6
Νικητής 11

7
Νικητής 7
Νικητής 10

8
Νικητής 8
Νικητής 9

9
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
TROLLIGANS

10
PASA ΡΕ
MAIRADONA

11
LIOPESI FANS
GANBARE
12
SKATONES
PGE INDIANS

13
NAVAJO ANTIFA
ΝΕΚΡΟΝΙΑ

14
HIGH TEBELITIES
PERISTERI UBER ALLES

15
REMAL MADRID
ΣΒΟΥΠΟΤΝΙΚ

16
ΣΑΛΙΧΑΜΙΖΙΤΣ
PRO 420

17:30:  "Φάση των 32" στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 7 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
Νικητής 9
Νικητής 24

2
Νικητής 10
Νικητής 23

3
Νικητής 11
Νικητής 22

4
Νικητής 12
Νικητής 21

5
Νικητής 13
Νικητής 20

6
Νικητής 14
Νικητής 19

7
Νικητής 15
Νικητής 18

8
Νικητής 16
Νικητής 17

9
Νικητής 1
Νικητής 32

10
Νικητής 2
Νικητής 31

11
Νικητής 3
Νικητής 30
12
Νικητής 4
Νικητής 29

13
Νικητής 5
Νικητής 28

14
Νικητής 6
Νικητής 27

15
Νικητής 7
Νικητής 26

16
Νικητής 8
Νικητής 25

18:30:  "Φάση των 16" στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 11 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
Νικητής 1
Νικητής 8

Β
Νικητής 2
Νικητής 7

Γ
Νικητής 3
Νικητής 6

Δ
Νικητής 4
Νικητής 5

Ε
Νικητής 9
Νικητής 16

ΣΤ
Νικητής 10
Νικητής 15

Ζ
Νικητής 11
Νικητής 14

Η
Νικητής 12
Νικητής 13

19.00: Παρουσίαση αυτοδιαχειριζόμενων ποδοσφαιρικών ομάδων και συζήτηση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.

21.00: Προβολή ντοκιμαντέρ για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο:  "Μπάλα από τον τόπο σου", του Μιχάλη Αγραφιώτη

22.30: IRIE ACTION SOUNDSYSTEM MEETS SENSI TOM (PROPHECY RECORDS) INNA ROOTS AND CULTURE STYLE, HEAVY REGGAE SOUNDS &VINYL SELECTION



Κυριακή 26/6

18:30:  Όλοι οι συμμετέχοντες (σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ) παρακαλούνται θερμά να βρίσκονται στο Πάρκο Ελευθερίας (στα μπασκετάκια), στη Νέα Ιωνία, για να δηλωθούν παρουσίες και να μην έχουμε καθυστερήσεις.

19:00:  "Φάση των 16" στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 7 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
Νικητής 1
Νικητής 16

Β
Νικητής 2
Νικητής 15

Γ
Νικητής 3
Νικητής 14

Δ
Νικητής 4
Νικητής 13

Ε
Νικητής 5
Νικητής 12

ΣΤ
Νικητής 6
Νικητής 11

Ζ
Νικητής 7
Νικητής 10

Η
Νικητής 8
Νικητής 9


19:00:  Προημιτελική φάση στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 11 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
I
Νικητής Α
Νικητής Η

II
Νικητής Β
Νικητής Ζ

III
Νικητής Γ
Νικητής ΣΤ

IV
Νικητής Δ
Νικητής Ε

20.00: Workshop: «Κατασκευή stencils και σημαίες»

20:00:  Προημιτελική φάση στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 10 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
I
Νικητής Α
Νικητής Δ

II
Νικητής Β
Νικητής Γ

III
Νικητής ΣΤ
Νικητής Ζ

IV
Νικητής Ζ
Νικητής Η

20:00:  Ημιτελική φάση στο μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 15 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
Νικητής I
Νικητής IΙ

Β
Νικητής IIΙ
Νικητής IV

21:00:  Ημιτελική φάση στο ποδόσφαιρο 5χ5 (διάρκεια: 15 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
Α
Νικητής Ι
Νικητής ΙΙ

Β
Νικητής ΙΙΙ
Νικητής ΙV

21:30:  Τελικός μπάσκετ 3χ3 (νικητής: στους 21 πόντους)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
Νικητής Α
Νικητής Β

22:00:  Τελικός ποδοσφαίρου 5χ5 (διάρκεια: 20 λεπτά)

ΖΕΥΓΑΡΙ
ΟΜΑΔΑ
ΟΜΑΔΑ
ΣΚΟΡ
1
Νικητής Α
Νικητής Β